O seriálu

29. června 2012 v 14:16 | Lola [admin]
Celý seriál pojednává o vztahu dvou bratrů, a to Sama Winchestera, jehož ztvárňuje Jared Padalecki, a Deana Winchestera v podání Jensena Acklese. Sam a Dean cestují napříč Amerikou v černé Chevy Impale 1967 a vyšetřují nejrůznější záhady či nevysvětlitelné jevy, jež se zakládají na pravdivých legendách z území Spojených států. Díky tomu tak máme možnost vidět nejen dobře známé nadpřirozené bytosti jako jsou upíři, vlkodlaci, duchové a démoni, ale také Wendiga, Strigu, Ženu v bílém či Měniče.

Tvůrcem seriálu je Eric Kripke, mezi jehož předešlé projekty patří například horor Boogeyman. Vzhledem k tomu, že Lovci duchů (Supernatural) se skládají z množství epizod, je pod každým dílem podepsán jiný režisér. Nejčastěji se přitom režie ujal Kim Manners, jenž dříve pracoval na televizním trháku Akta X. Dalším častým režisérem je pak Phil Sgriccia a právě jeho epizody se obvykle řadí mezi ty nejlepší. Samotný Eric doposud režíroval pouze 20. díl druhé série, tedy "What is and What should never be" ("Co je a co nikdy nemělo být"). Sera Gamble, Ben Edlund a zejména Robert Singer jsou pak producenty a autory mnohých epizod a jsou to rovněž tito lidé, bez nichž by seriál nebyl tím, čím je. Vedoucími producenty jsou dále Peter Johnson, McG a David Nutter.

Záměrem tvůrců bylo přinést na televizní obrazovky něco jako "horor na každý týden", nicméně díky směsici dramatu, napětí a tajemna odlehčeného množstvím humoru se tedy během sledování jednotlivých epizod bojíte, smějete a pláčete zároveň. Právě z tohoto důvodu je show přístupná široké veřejnosti, o čemž svědčí i věková různorodost diváků. Bezpochyby jedním z nejpodstatnějších aspektů seriálu je sourozenecká láska. Způsob, jakým se bratři o sebe vzájemně starají, vás jednoduše chytí za srdce a okamžitě si zamilujete jejich vzájemné popichování a vtipkování. Jsou připraveni a odhodláni zemřít jeden pro druhého a právě to dodává seriálu na dramatičnosti. Další neodmyslitelnou součástí seriálu je však také hudba, která perfektně podtrhuje způsob života obou hlavních hrdinů. Z obrazovky tak zní tóny legendárních rockových skupin jako jsou AC/DC, Kansas, Boston, Blue Öyster Cult a další.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama